Розробка проектів гранично допустимих скидів (ГДС) у водні об’єкти здійснюється з урахуванням:
– норм якості води і гранично допустимих скидів (ГДС) речовин в лімітуючому контрольному створі;
– ступеню змішування з водою водного об’єкта на ділянці від місця їх випуску до лімітуючого контрольного створу;
– витрат, складу і режиму надходження за період дії встановлюваних гранично допустимих скидів (ГДС) речовин;
– кратності розбавлення в зоні їх початкового змішування у лімітуючому контрольному створі;
– впливу на ділянці від місця випуску зворотних вод до лімітуючого контрольного створу інших випусків зворотних вод;
– господарських факторів;
– фонової якості до місця впливу випуску;
– природного самоочищення від речовин, що надходять, на ділянці від місця випуску зворотних вод до лімітуючого контрольного створу.
Згідно Водного Кодексу України скид зворотних вод у водні об’єкти з застосуванням технічних споруд є одним з видів спеціального водокористування, який здійснюється на основі дозволу, що видаються у встановленому порядку спеціальним уповноваженим органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів. Згідно Водного Кодексу України водний об’єкт – це природний або створений штучно елемент довкілля, в якому зосереджуються води (море, річка, озеро, водосховище, ставок, канал, водоносний горизонт тощо).
З метою забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини і водних екосистем, здійснюється нормування граничнодопустимого скиду (ГДС) речовин, що надходять у водний об’єкт зі зворотними водами. Нормування скиду забруднюючих речовин зі зворотними водами проводиться шляхом встановленням граничнодопустимих скидів (ГДС) речовин. Перелік показників складу і властивостей зворотних вод для встановлення величин ГДС речовин включає речовини, ідентифікація яких у зворотних водах є обов’язковою та присутність яких в зворотних водах обумовлена діяльністю водокористувача і його технологічним регламентом.
Нормативи ГДС речовин у зворотних водах затверджуються Департаментом екології та природних ресурсів обласної Державної адміністрації одночасно з видачею дозволу на спеціальне водокористування. Термін дії нормативів ГДС встановлюється індивідуально залежно від терміну дії дозволу на спеціальне водокористування.
Підставами для переоформлення нормативів ГДС є: закінчення терміну дії нормативів, зміна умов водокористування, зміна категорії якості води у водному об’єкті, зміна законодавчої та нормативної бази. Перегляд ГДС речовин виконується не рідше одного разу на п’ять років.