Корегування розмірів (скорочення) ССЗ

Санітарно-захисна зона (СЗЗ)  – це територія, яка відділяє підприємства, їх окремі споруди з технологічними процесами, які є джерелами впливу на середовище перебування людини, від житлової забудови, ландшафтно-рекреаційної зони, зон відпочинку, курорту. Санітарно-захисна зона є обов’язковим елементом будь-якого об’єкту, який є джерелом впливу на середовище перебування і здоров’я людини.

 Санітарно-захисна зона – це особлива функціональна зона, яка відділяє підприємство від селітебної зони, або від інших зон функціонального використання території з нормативно закріпленими підвищеними вимогами до якості довкілля.  Санітарно-захисна зона підприємства – спеціальна територія, для якої законодавчо передбачений особливий режим використання. Введення обмежень експлуатації для санітарно-захисної зони – необхідний захід, покликаний забезпечити зменшення негативної хімічної, фізичної дії на повітря до встановленої норми.

 Показники на межах, якими лімітовані санітарно захисні зони промислових підприємств повинні укладатися у величини прийнятного ризику для здоров’я населення і в установлені гігієнічні нормативи. Будучи захисним бар’єром, СЗЗ забезпечує необхідний рівень безпеки і збереження здоров’я населення в районі місцезнаходження підприємства при його штатному режимі роботи.

Межі санітарно-захисної зони встановлюються від джерел хімічного, біологічного і /або фізичного впливу, або від межі промислового майданчика до її зовнішньої межі в заданому напрямі. Межа санітарно-захисної зони підприємства на графічних матеріалах (генплан міста, схема територіального планування та ін.) за межами промислового майданчика позначається спеціальними інформаційними знаками. Розміри і межі санітарно-захисної зони підприємства визначаються в проекті СЗЗ.

Джерела впливу (забруднення) на середовище існування і здоров’я людини (забруднення атмосферного повітря і несприятлива дія фізичних чинників) – об’єкти, для яких рівні створюваного забруднення за межами промислового майданчика перевищують 0,1 ГДК (ОБРВ) і ПДР.

Нормативний розмір санітарно-захисної зони – розмір СЗЗ, встановлений для промислових об’єктів, виробництв і споруд, що є джерелами впливу на середовище існування і здоров’я людини, відповідно до санітарної класифікації підприємств, споруд і інших об’єктів.


Скорочення СЗЗ

Санітарна зона і її проект, як нормативний документ, розробляються для виробничих компаній один раз і залишаються актуальними упродовж усього терміну існування об’єкту, за умови незмінності технологічних процесів і шкідливих впливів на довкілля.

В деяких випадках можливий перегляд розмірів і скорочення СЗЗ, яке вимагає повторних розрахунків і обгрунтування проекту. У разі, якщо підприємство змінило технології виробництва, зробивши його безпечнішим з точки зору екології і фізичного впливу, розмір СЗЗ цілком може бути скорочений.

Розробляючи проект скорочення (обгрунтування) санітарно-захисної зони підприємства, фахівцями ТОВ “Вінекософт”» враховується сукупність негативних впливів (хімічний, фізичний) на населення і довкілля. Так, на збільшення або зменшення санітарно-захисної зони можуть вплинути виміри рівнів шуму і концентрації шкідливих речовин в повітрі на межі СЗЗ. Житлова забудова, що знаходиться в межах орієнтовної СЗЗ, є основою для скорочення фактичних розмірів СЗЗ.

Проект розрахункової СЗЗ розробляється з урахуванням існуючих містобудівних обмежень і перспективних містобудівних планів розвитку району розташування підприємств. Розмір СЗЗ може бути зменшений, виходячи із скорочення негативного впливу підприємства на довкілля. Розробка такої документації, як проект скорочення (обгрунтування) СЗЗ промислового об’єкту, може здійснюватися фахівцями вашого підприємства, що мають відповідну екологічну освіту і досвід ведення подібних справ. Професійна допомога наших фахівців дозволить уникнути прикрих помилок і скоротити терміни розробки і узгодження проекту СЗЗ і час отримання іншої екологічної документації.